Vakıfbank Personel Maaşları 2022 – Vakıfbank Çalışma Saatleri

Vakıfbank Personel Maaşları 2022 – Vakıfbank Çalışma Saatleri
29.05.2022
0
A+
A-

Vakıfbank personel maaşları ne kadar oldu? 2022 yılı Ocak itibariyle özel ve kamu bankaları personel maaşları son yapılan zamlardan sonra netleşmeye başladı. Daha önce diğer kamu banları olan Ziraat Bankası ve Halkbank personel maaşlarını kaleme almıştık bu yazımızda Vakıfbank gişe memuru, şube müdürü, müşteri temsilcisi, özel güvenlik, şoför, temizlik personeli maaşlarını kaleme alacağız.

Türkiye’de Ziraat Bankası ve Halkbank’tan sonra kurulan Kamu Sermayeli Mevduat Bankalarından birisi olan Vakıfbank yurtiçi ve yurtdışında bulunan şubeleri ile ülke ekonomisine büyük katkıları olan sektörün öncü bankalarından birisidir. Vakıfbank’ın ülkemize katkısını sadece ekonomik boyutta ele almak haksızlık olacaktır. Vakıfbank ülke genelinde bulunan şubelerinde istihdam ettiği personel sayısı, personellerine sunmuş olduğumu maddi ve sosyal imkanlar ile büyük bir istihdam kapısı haline gelmiştir.

Banka personel maaşları ile ilgili yaptığımız araştırmalar neticesinde Vakıfbank bünyesinde istihdam ettiği çalışanlarına en fazla maaş ve özlük hakları sunan bankların başında geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Vakıfbank 2022 yılı itibariyle personellerine en fazla zam yapan banlardan birisi olmuştur. Bize konuyu daha fazla uzatmadan binlerce vatandaşımızın araştırdığı Vakıfbank personel maaşlarına, zam oranlarına, özlük haklarına ve güncel iş ilanlarına geçiyoruz.

Önemli Not: Vakıfbank personel maaşlarını en doğru ve net rakamlarla kaleme alarak değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık. Daha önce Vakıfbank bünyesinde çalışmış veya hali hazırda çalışan personellerin yorumları bizim için çok önemlidir. Eklemek istediğiniz tüm detayları yorum bölümünden bizimle paylaşmanızı önemle rica ederiz.

2022 Vakıfbank Personel Maaşlarına Ne Kadar Zam Yaptı?

Vakıfbank personel maaşlarına 2022 yılı ocak ayı itibariyle ne kadar zam yapıldı? 2022 yılı Ocak ayı itibariyle açıklanan yüksek enflasyon rakamları sonrasında asgari ücret ve memur maaşlarına önemli ölçüde zam yapıldı. Açıklanan zam oranları sonrasında Kamu ve özel sektör banka maaşları netleşmeye başladı. Vakıfbank çalışanları ise maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merakla beklerken Vakıfbank Yönetimi ve Banka Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASS) Sendikası arasında imzalan toplu iş sözleşmesi sonrasında Vakıfbank personel maaşlarına %56 oranında zam yapıldı.

Vakıfbank Personel Maaşları 2022

Vakıfbank Çalışanları Maddi ve Sosyal Hakları 2022

Vakıfbank diğer kamu bankaları gibi çalışanlarına maaşlarına ek olarak farklı kalemlerde maddi ve sosyal imkanlar sağlamaktadır. Vakıfbank Yönetimi ve Banka Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASS) Sendikası arasında imzalan toplu iş sözleşmesi sonrasında çalışan maaşlarına ek olarak yılda (ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında ödenmek üzere) dört maaş ikramiye, performans pirimi, temettü, çeşitli tazminat ve yardımlar, ve düşük kredi gibi maddi imkanlar sunulmuştur.

Vakıfbank çalışan maaşları belirlenirken maddi hakların yanı sıra toplu iş sözleşmesi hükümleri çerçevesinde yıllık izin, mazeret izni, sağlık izni, sağlık hizmeti gibi sosyal imkanlarda sağlanmıştır.

2022 Vakıfbank Mesai Ücreti: 52 TL

2022 Vakıfbank Günlük Yemek Ücreti: 50 TL

2022 Vakıfbank Ödüllendirme Sistemi

Vakıfbank kendi bünyesinde istihdam etmiş olduğu çalışanlarının iş performanslarını yakından takip etmektedir. Performansı üst sevilerde ve belirlenen kriterlere uygun çalışanlar için takdirname ve ödül verilmektedir. Peki bu ödüller neler?

Görevlerinde olağanüstü çaba ve başarı gösteren, örnek olacak şekilde müşterilere iyi davranan, banka gelirlerini önemli ölçülerde artıracak veya masraflarda önemli tasarruflar sağlayacak yeni önerilerde bulunan personele, üstlerinin teklifi ile doğrudan doğruya Genel Müdür tarafından takdirname verilir. Ayrıca başarı ve çabaları ölçüsünde 3 maaşa kadar ödül verilir.

Bankamızda 15 hizmet yılını tamamlamış personelimize “10 gr Altın”, 20 hizmet yılını tamamlamış personelimize “50 gr Altın” sürekli çalışmayı özendirici ödül olarak verilmektedir

Diğer İlgili Maaş Yazılarımız

Vakıfbank Gişe Memuru Maaşları 2022

Vakıfbank şubelerinde çalışan gişe memuru maaşları yapılan toplu iş sözleşmesi ile 2022 yılı ilk altı ay için 6.000 TL den başlamaktadır. Fakat Vakıfbank gişe memuru maaşları yukarda belirtiğimiz gibi eş, çocuk ve görev yaptığı illere göre farklılık göstermektedir. Son yapılan zamlardan sonra Halkbank gişe memuru maaşları 6.000 TL ile 8.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ayrıca Vakıfbank gişe memuru maaşlarına ek olarak ikramiye (Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında aylık brüt ücreti tutarında ikramiye), dört maaş ikramiye, performans pirimi, temettü, çeşitli tazminat ve yardımlar, ve düşük kredi gibi bazı özel ekonomik ve sosyal haklarda sunmaktadır.

Vakıfbank Güvenlik Maaşları 2022

Vakıfbank özel güvenlik maaşları en fazla aranan ve merak edilen konularında başında gelmektedir. Bizde yazımızın bu bölümünde Vakıfbank özel güvenlik maaşlarına ve özlük haklarına yer vereceğiz. Vakıfbank kamu sermayeli mevduat bankaları arasında en fazla tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Elbette ki bunun belli başları sebepleri arasında personel maaşları ve özlük hakları gelmektedir.

Vakıfbank bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girmek için başvuru yapan binlerce aday doğal olarak ne kadar maaş alacaklarını merek etmektedirler. Değerli adaylar Vakıfbank özel güvenlik görevlileri daha önce farklı taşeron şirketleri bünyesinde istihdam edilmekteydi. Fakat 2022 yılı itibariyle Vakıfbank iştirak şirketi olan Vakıf Pazarlama tarafından kurulan PYS özel güvenlik şirketi bünyesine geçiş yapmışlardır. Yani kısaca özetlemek gerekirse taşeronun, taşeronuna geçiş yapmış oldular. Bu durum Vakıfbank bünyesinde çalışan binlerce özel güvenlik personelini maddi ve manevi yönden mağdur etmektedir. Umarız yakın zamanda bu soruna bir çözüm bulunur ve bu insanlar hak ettikleri imkanlara kavuşurlar. Konuyu daha fazla dağıtmadan Vakıfbank özel güvenlik maaşları ne kadar gelin hep birlikte bakalım.

Yapılan son zamlardan sonra 2022 yılı Ocak ayı itibariyle Vakıfbank özel güvenlik maaşları 5.000 TL- 5.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Vakıfbank Şoför Maaşları 2022

Vakıfbank kendi bünyesinde çok sayıda şoför istihdam etmektedir. Sizde iyi şartlarda şoförlük mesleğimi yapabileceğim iyi şartlarda bir işim olsun diyorsanız Vakıfbank şoför iş ilanlarını kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Vakıfbank şoför iş ilanlarına başvuru yapan veya böyle bir düşüncesi olan adayların en fazla merak ettiği iki husus var. Bunlardan ilki ne kadar maaş alacakları diğeri ise çalışma saatleridir.

Vakıfbank bünyesinde şoför olarak çalışan maaşları da yapılan son zamlardan sonra ciddi oranda artış göstermiştir. Öyle ki 2021 yılında 3.500 – 4.000 TL arasında olan şoför maaşları 2022 yılı itibariyle 5.500 TL 6.000 TL seviyesine yükselmiştir. Vakıfbank bünyesinde çalışan şoförlerde diğer personeller gibi maaşlarına ek olarak mesai ücreti, yemek ücreti, sağlık yardımı, çocuk zammı, gibi bazı ek ödemelerde yapılmaktadır.

Vakıfbank Müdür Maaşları 2022

Vakıfbank şube ve bölge müdürü maaşları ne kadar oldu? Yazımızın bu bölümünde son olarak müdür maşlarına yer verecek olup, ardından personel çalışma saatlerine ve özlük haklarına geçeceğiz. Banka şube müdürleri en fazla yetkiye ve sorumluluğa sahip kişilerdir. Tabi ki bu durum doğal olarak müdür maaşlarına etki etmektedir. Vakıfbank şube müdürü maaşları yapılan son zamlardan sonra 2022 yılı Ocak ayı itibariyle 13.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

2022 Vakıfbank Personel Maaşları Tablosu

Kadro Dağılımı2022 Ocak Maaşları2022 Temmuz Maaşları
Vakıfbank Şube Müdürü13.000 TL – 20.000 TL
Vakıfbank Gişe Memuru6.000 TL – 8.500 TL
Vakıfbank Özel Güvenlik5.000 TL- 5.500 TL
Vakıfbank Şoför Maaşları5.500 TL 6.000 TL
Vakıfbank Temizlik Personeli4.500 TL – 5.000 TL

Vakıfbank Açılış Kapanış Saatleri 2022

Vakıfbank çalışma saatleri covid 19 salgını nedeniyle değişti. Türkiye genelinde 1.018 den fazla şubesi ile milyonlarca vatandaşa hizmet veren Vakıfbank şubeleri covid 19 salgını sonrasında diğer tüm kurumlar gibi gerek personellerinin, gerek hizmet verdiği vatandaşların sağlığını gözetmek amacıyla açılış, kapanış saatlerinde değişiklik yapmıştır. Yapılan bu değişiklikten sonra milyonlarca vatandaş doğal olarak Vakıfbank açılış kapanış saatlerini araştırmaya başladı. Bizde yazımızın bu bölümünde Vakıfbank açılış, kapanış saatlerine yer vereceğiz.

2022 yılında covid 19 vakalarında düşüş gözlenmesi ve aşılanma oranında bir hayli artış olması üzerine Temmuz ayı itibariyle kamu kurumlarında kademeli normalleşme başladı. Normalleşme sonrasında covid 19 salgını öncesindeki gibi 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle Vakıfbank şubeleri hafta içi sabah 09:00 – 12:30, öğlen 13:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlamıştır.

Vakıfbank Cumartesi – Pazar Açık mı?

Vakıfbank açılış kapanış saatleri konusuna değinmişken binlerce vatandaşımızın araştırdığı merak ettiği konulardan birisi olan hafta sonu yani Cumartesi, Pazar günleri Vakıfbank şubeleri açık mı sorusuna yanıt vermeden yazımızı sonlandırmak istemedik. Değerli okurlarımız Vakıfbank şubeleri tıpkı diğer Banka şubeleri gibi sadece hafta içi hizmet vermektedirler.

Vakıfbank Açılış Kapanış Saatleri 2022

VakıfbankSabah Açılış SaatiÖğlen Kapanış-Açılış SaatiAkşam Kapanış Saati
Pazartesi09:0012:30 – 13:3017:00
Salı09:0012:30 – 13:3017:00
Çarşamba09:0012:30 – 13:3017:00
Perşembe09:0012:30 – 13:3017:00
Cuma09:0012:30 – 13:3017:00
CumartesiKapalıKapalıKapalı
PazarKapalıKapalıKapalı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.