Ticaret Bakanlığı Çok Sayıda Personel Alımı Yapacak! İşte Detaylar

Ticaret Bakanlığı Çok Sayıda Personel Alımı Yapacak! İşte Detaylar
17.11.2022
0
A+
A-

Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere sözlü ve uygulamalı sınav ile farklı kadrolarda binlerce personel alımı yapılacağını duyurdu. İlgili ilanının yayınlanması ardından binlerce aday başvuru şartlarını ve başvuru tarihlerini araştırmaya başladı.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla belirlenen “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre çalıştırılmak üzere, açıktan atama suretiyle beş (5) farklı kadroda toplam iki bin beş yüz (2.500) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Başvuru şartları, başvuru tarihi, başvuru adresi, sınav tarihi, kadro dağılımı gibi önemli tüm detaylar haberimizin devamında.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Ticaret Bakanlığı açıktan atama suretiyle beş (5) farklı kadroda toplam iki bin beş yüz (2.500) sözleşmeli personel alımı yapılacak.

  • Sözleşmeli Muayene Memuru – 200 Kişi
  • Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru – 50 Kişi (Merkez Birimi)
  • Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru – 1.250 Kişi
  • Sözleşmeli Büro Personeli – 1.000 Kişi

Başvuru Yapabileceğiniz Diğer İlanlar

Sınava Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

  • En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk/eşdeğer sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik/eşdeğerlik belgelerini jpeg formatında tarayarak başvuru sistemine eklemeleri gerekmektedir.),

  • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P3 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı 2022 Başvuru Şekli

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuruları dijital ortamda 21.11.2022-30.11.2022 tarihleri arasında son başvuru tarihi itibarıyla saat 17:00’a kadar alınacaktır. Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru, yerleştirme ve fiziki yeterlilik sınav sonuçları ile sözlü sınav tarihi, saati ve yeri daha sonra www.ticaret.gov.tr internet adresinin Duyurular bölümünde ilan edilecektir. Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin tüm bilgileri daha sonra Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.