ŞOK Market Maaşları 2022 – Çalışma Şartları ve İş Başvuru Formu

ŞOK Market Maaşları 2022 – Çalışma Şartları ve İş Başvuru Formu
20.03.2022
0
A+
A-

ŞOK market personel maaşları ne kadar oldu? 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle asgari ücrete yapılan %30 oranında yapılan zam sonrasında tüm sektör çalışan maaşlarına önemli ölçüde artış göstermiştir. File market bünyesinde çalışmak isteyen veya daha iyi şartlarda işinin olmasını isteyen binlerce aday yapılan zamlardan sonra güncel maaşları araştırmaya başladı. Bizde bu yazımızda Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan ŞOK market personel maaşlarına, kasiyer maaşlarına, reyon görevlisi maaşlarına, depo personeli maaşlarına, şoför maaşlarına, personel çalışma saatlerine, iş ilanlarına, iş başvuru formuna ve diğer tüm merak edilen detaylara yer vereceğiz.

ŞOK market 2022 yılı itibariyle Türkiye genelinde seki bin yüz kırk altı (8.146) şubesi ve yirmi beş bin (25.000) den fazla çalışanı ile en büyük zincir marketleri arasında önemli bir yere sahip olmuştur. Vatandaşlar tarafından görülen ilgiden dolayı ŞOK market farklı il ve ilçelerde yeni şube açılışlarına hız vermiş durumdadır.

Gerek yoğunluktan gerekse yeni açılan şubelerinden dolayı ŞOK market müşterilerine aha iyi hizmet sunmak adına bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı için iş ilanları yayınlamıştır. Sizde ŞOK market bünyesinde yerini almak istiyorsanız yazımızın içeriğinde yer alan iş ilanlarına başvuru yaparak ilk adımını atabilirsiniz.

Güncel 2022 ŞOK Market Maaşları

ŞOK market bünyesinde çalışmak isteyen veya iş başvuru yapan adaylar tarafından en fazla merak edilen ve internet üzerinden araştırılan konuların başında doğal olarak personel maaşları gelmektedir. Bizde yazımızın bu bölümünde ŞOK market bünyesinde çalışan kasiyer, tezgahtar, şoför part time, mağaza müdürü, bölge müdürü maaşlarına yer vereceğiz.

ŞOK Market Maaşları 2022

ŞOK market personel maaşları asgari ücret üzerinden belirlenmekte olup, personelin pozisyonuna göre maaş miktarı değişiklik göstermektedir. 2022 yılı 1 Temmuz itibariyle asgari ücrete yapılan zam yüzde 50.54 lük zam sonrasında file market bünyesinde çalışan personel maaşlarında 1.250 TL civarında bir artış gerçekleşmiştir. Yapılan son zamların ardından ŞOK market personel maaşları 5.500 TL den başlamaktadır. Maaşlara ek olarak gibi bazı ek ödemelerde yapılmakta olup, yapılan işe göre de maaşlar değişiklik göstermektedir.

Diğer Market Personel Maaşları

ŞOK Market Kasiyer Maaşları 2022

ŞOK market kasiyer maaşlarına geçmeden önce diğer yazılarımızda da değindiğimiz gibi bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz. ŞOK market bünyesine full time iş başı yapan personeller direk olarak kasiyer olarak işe başlamazlar. İşe yeni başlayan personeller öncelikle oryantasyon eğitimi alıktan sonra iş başı yapmaktadırlar. Eğitim sürecini tamamlayan personeller başvuru yaptıkları pozisyonda iş başı yaparlar.

Yazımızın ilk bölümünde de belirttiğimizi gibi 2022 yılı 1 Ocak itibariyle asgari ücrete yapılan zam yüzde 30 zam sonrasında ŞOK market bünyesinde çalışan kasiyer maaşları yol, yemek dahil 5.500 TL – 6.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

ŞOK Market Reyon Görevlisi Maaşları 2022

ŞOK market bünyesinde çalışan reyon görevlisi maaşları da kasiyer maaşlarıyla aynı orandadır. 2022 yılı itibariyle ŞOK market bünyesinde çalışan reyon görevlisi maaşları yol, yemek dahil 5.500 TL – 6.000 TL  olmuştur.

ŞOK Market Şoför Maaşları 2022

ŞOK market depolarından bölgede hizmet veren şubelere ürün dağıtımı için çalışan şoför maaşları yapılan zamlardan sonra 5.500 TL – 6.000 TL seviyesine yükselmiştir.

ŞOK Market Part Time Maaşları 2022

ŞOK market bünyesinde çok sayıda part time (yarı zamanlı) personel istihdam eden marketlerden birisidir. ŞOK market bünyesinde part time olarak çalışmak isteyen adayların doğal olarak en fazla merak ettiği ve araştırdığı konuların başında ne kadar maaş alacakları sorusu gelmektedir. ŞOK market bünyesinde part time çalışan maaşları da yapılan zamlardan sonra önemli ölçüde artmıştır. 2022 yılı itibariyle ŞOK market bünyesinde part time çalışan maaşları 3.500 TL civarındadır.

ŞOK Market Mağaza Sorumlusu Maaşları 2022

ŞOK market bünyesinde çalışan personeller arasında yaptığı iş ve yüklenen sorumluluktan dolayı doğal olarak en fazla maaşı mağaza sorumluları almaktadır. 2022 yılı itibariyle ŞOK market mağaza sorumlusu maaşları 5.500 TL – 6.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

ŞOK Market Maaş Tablosu

ŞOK Market KadrolarıGüncel Maaşlar
ŞOK Market Reyon Görevlisi Maaşları5.500 TL – 6.000 TL
ŞOK Market Reyon Görevlisi Maaşları5.500 TL – 6.000 TL
ŞOK Market Şoför Maaşları5.500 TL – 6.000 TL
ŞOK Market Part Time Maaşları3.500 TL
ŞOK Market Mağaza Sorumlusu Maaşları5.500 TL – 6.500 TL

ŞOK Market Çalışma Şartları ve Saatleri

ŞOK market bünyesinde çalışmak isteyen veya daha iyi şartlarda iş arayan adayların maaşlardan sonra en fazla araştırdığı ve merak ettiği konuların başında personel çalışma saatleri gelmektedir. Değerli adaylar file maket personel çalışma saatleri diğer marketlere göre hemen hemen aynıdır.

ŞOK market bünyesinde full time çalışan personeller iki vardiya esasına göre günlük 8,5 üzerinden 6 gün çalışıp, haftada bir (1) izin yapmaktadırlar. Günlük bir saat yemek molası da bulunmaktadır. ŞOK market personelinin haftalık çalışma saatleri ve izin günleri (şift) mazağa müdürü tarafından belirlenmekte olup, mağaza personelinin özel iş ve taleplerine göre haftalık çalışma saatleri ve izin günleri uygun görülmesi durumda yöneticisi tarafından değiştirilmektedir.

 • File Market Sabah Vardiyası Çalışma Saatleri: 08:30- 17:30
 • File Market Akşam Vardiyası Çalışma Saatleri: 13:30 – 21:00

ŞOK Market Part Time Çalışma Saatleri

ŞOK market part time iş ilanlarına başvuru yapmayı düşünen adayların en fazla merak ettiği diğer bir soru ise çalışma saatleridir. ŞOK bünyesinde part time iş başı yapan personeller hafta dört (4) gün, 30 saat çalışmaktadırlar.

ŞOK Market Açılış Kapanış Saatleri

File market şubeleri haftanın yedi günü hizmet vermektedirler.

 • Pazartesi 09:00–21:00
 • Salı 09:00–21:00
 • Çarşamba 09:00–21:00
 • Perşembe 09:00–21:00
 • Cuma 09:00–21:00
 • Cumartesi 09:00–21:00
 • Pazar 09:00–21:00

ŞOK Market İş İlanları

ŞOKmarket 2022 yılı itibariyle farklı il/ilçelerde bulunan mevcut ve yani açılan şubeleri bünyesinde istihdam etmek üzere İŞKUR ve farklı kariyer siteleri aracılığı ile iş ilanları yayınlamıştır. Bize yazımızın bu bölümünde ŞOK market iş ilanlarına, iş başvuru şartlarına, iş başvuru formuna ve kadro dağılımına yer verdik. Sizde ŞOK market çalışanı olmak istiyorsanız yayınlanmış olduğumuz iş ilanlarına başvuru yaparak ilk adımını atabilirsiniz.

 • Mağaza Satış Temsilcisi
 • E-Ticaret Operasyon Uzmanı
 • Kalite ve Ürün Güvenliği Uzmanı
 • Sevkiyat Şefi
 • Reachtruck Operatörü
 • İdari İşler Memuru
 • Cepte Şok Teslimat Kuryesi

ŞOK Market İş Başvuru Formu

ŞOK market iş ilanlarına başvuru yapmak için bir kaç farklı alternatif (adres) bulunmaktadır. Peki ŞOK market iş ilanlarına başvuru nasıl yapılır? İş başvuru formu doldurulurken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Değerli adaylar ŞOK market iş ilanları İŞKUR ve kendi resmi sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Biz tüm bu adreslere kolayca ulaşmanız için gerekli linklere yazımızın devamında yer vereceğiz.

Fakat Başvuru adreslerine geçmeden önce sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak. ŞOK market iş başvuru formu doldururken sizden istenilen bilgileri doğru ve kesiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. ŞOK market her ne kadar tecrübeli ve tecrübesiz personel alımı yapsa da her kurumda olduğu gibi tecrübeli adaylar ilk tercih sebebi olmaktadır. Sizde iş başvuru formunu doldururken iş tecrübelerinize mutlaka detaylıca yer verin.

FİLE MARKET İŞ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.