İBB Güvenlik Alımı 2022 Başvuru Formu – İBB Güvenlik Maaşları

İBB Güvenlik Alımı 2022 Başvuru Formu – İBB Güvenlik Maaşları
04.07.2022
0
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketleri bünyesinde her yıl farklı dönemlerde ihtiyaç duyular kadrolarda personel alımı için İŞKUR üzerinden iş ilanları yayınlanmaktadır.

2022 yılına girdiğimiz ilk günlerden itibaren İBB iştirak şirketlerinden birisi olan İSTGÜVEN İstanbul A. Ş. bünyesinde çok sayıda silahlı/silahsız güvenlik kimlik kartına sahip adaylar arasından özel güvenlik görevlisi alımı için iş ilanları yayınladı.

İSTGÜVEN İstanbul A. Ş. en son İŞKUR resmi sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanında en az en az bir (1) yıl iş deneyimine sahip adaylar arasından yüz (100) erkek/kadın özel güvenlik görevlisi alımı yapacak. Başvuru şartları her pozisyon için farklılık göstermektedir.

İBB Güvenlik Alımı 2022

İBB iştirak şirketi İSTGÜVEN İstanbul A. Ş. güvenlik alımı ilanlarına başvuru yapacak adayların bir kaç öneli konuya dikkat etmelerini öneriyoruz. Değerli adaylar İBB özel güvenlik alımı için iş ilanları İŞKUR üzerinden yayınlanmakta olup, başvuruların ise İŞKUR üzerinden değil yazımızın devamında vermiş olduğumuz adrese CV doldurarak elektronik ortamda iş başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Diğer önemli bir husus ise başvuru tarihleridir. Daha önce başvuru yapan adayların geri dönüş alamadıklarını ve nedenlerini araştırdıklarını gördük. Değerli okurlarımız İBB güvenlik alımı ilanlarına başvuru yapacak adayların belirtilen başvuru tarihleri içinde başvuru yapmaları gerekmektedir. İş ilanları başvuru tarihi öncesinde yayınlanmış olsa da sizlerin başvuru tarihleri içinde başvurularını yapmanız gerekmektedir.

İBB Özel Güvenlik Alımı 2022 Başvuru Şartları Neler?

İBB özel güvenlik alımı için yayınlanan iş ilanına 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetine dair kanun 10. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak, Valilik onaylı silahlı/silahsız Özel Güvenlik kimlik kartına sahip olmak, en az bir (1) deneyim sahibi olan erkek/kadın adaylar başvurularını yapabilirler.

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetine dair kanun 10. maddesi

Şirketler, üçüncü kişilere koruma ve güvenlik hizmeti verebilmek için Bakanlıktan faaliyet izni alır. Faaliyet izni verilebilmesi için şirket hisselerinin nama yazılı olması ve şirketin faaliyet alanının münhasıran koruma ve güvenlik hizmeti olması gerekir.

(Ek fıkra:RG-28/3/2018-30374) 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 20 nci maddesi kapsamında bulunan idarelerin özel güvenlik hizmetlerini gören bu idarelere ait şirketlerin faaliyet alanının münhasıran koruma ve güvenlik hizmeti olması zorunluluğu yoktur. Bu şirketler bu kapsamdaki faaliyetlerini ayrı bir bölüm altında yürütür. Özel güvenlik alanında istihdam edilen özel güvenlik görevlisi sayısının on kişiyi geçmemesi halinde özel güvenlik bölümü yöneticisinde en az lise mezunu olma şartı aranır. Kanunda belirtilen özel güvenlik temel eğitim şartı sadece bu bölümde görevli olan yöneticiler hakkında uygulanır. Bu şirketler kendi kurumları dışındaki kişi, kurum veya kuruluşa özel güvenlik hizmeti veremezler. Bu şirketler hakkında, bu fıkrada belirtilen istisnalar dışında, Kanunda ve bu Yönetmelikte yer alan tüm hükümler uygulanır.

Özel güvenlik faaliyet izni için Bakanlığa yapılacak başvurulara aşağıdaki belgelerden birer suret eklenir:

  • (Mülga:RG-5/9/2018-30526)
  • (Değişik:RG-5/9/2018-30526) (Mülga:RG-26/6/2021-31523)
  • Şirketi temsil edecek yöneticiler için yetki belgesi,
  • (Mülga: RG-26/9/2009-27358)
  • (Mülga:RG-5/9/2018-30526)
  • (Mülga:RG-5/9/2018-30526)
  • (Ek:RG-5/9/2018-30526) Başvuru dilekçesi,
  • (Ek:RG-5/9/2018-30526) Kurucu, yönetici ve varsa temsilcilerine ait güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu,
  • (Ek:RG-5/9/2018-30526) Üniforma kataloğu.

Şirketin kurucuları arasında tüzel kişi bulunması halinde, tüzel kişiliği temsil edecek kişinin, Kanunun gerçek kişi kurucularda aradığı şartları taşıması esastır.

Bilgi ve belgelerin incelenmesinden sonra Kanunda öngörülen şartları taşıdığı anlaşılan şirketlerin kurucu ve yöneticileri hakkında güvenlik soruşturması yaptırılır.

İBB Özel Güvenlik Maaşları 2022 Ne Kadar?

İBB özel güvenlik iş ilanlarına başvuru yapan adayların doğal olarak en fazla merak ettiği ve araştırdığı konuların başında güvenlik maaşları gelmektedir. Bizde netmaas.com olarak yazımızın bu bölümünde İBB özel güvenlik maaşlarına yer vereceğiz.

İBB iştirak şirketi İSTGÜVEN İstanbul A. Ş. bünyesinde çalışan özel güvenlik personel maaşları 6.000 TL ile 8.500 TL arasında değişmektedir. Özel güvenlik maaşlarına çocuk yardımı, ikramiye, gece zammı gibi ek ödemeler de yapılmaktadır.

Adaylardan İstenilen Başvuru Belgeleri Neler?

Başvurular aşağıda aşağıda belirtilen web sitesine özgeçmişin (CV) oluşturulması ile tamamlanmış olacaktır. Başvuru esnasında adaylardan belge istenmeyecektir. Mülakat sonrası gerekli bilgi ve belgeler talep edilecektir.

Diğer İlgili Yazılarımız

İBB Özel Güvenlik Alımı 2022 Başvuru Formu

İBB iştirak şirketi İSTGÜVEN İstanbul A. Ş. güvenlik alımı için yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapacak adaylara yazımızın ilk bölümünde başvuru şekli ile bazı önemli bilgileri paylaşmıştır. Yazımızın bu bölümünde ise İBB güvenlik alımı başvuru adresine ve başvuru tarihlerine yer vereceğiz.

İBB güvenlik alımı başvuru şartlarını taşıyan adaylar 24/11/2022 – 30/11/2022 tarihleri arasında adaylar https://kariyer.ibb.istanbul/ilanlar/genel-basvuru-5 iş başvuru adresi üzerinden üye girişi yaparak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Daha önceden üyeliğiniz yoksa öncelikle üze olmanız gerekmektedir.

İBB Güvenlik Alımı 2022

Yorumlar