Halkbank Personel Maaşları 2022 – Halkbank Açılış Kapanış Saatleri

Halkbank Personel Maaşları 2022 – Halkbank Açılış Kapanış Saatleri
23.05.2022
0
A+
A-

Halkbank personel maaşları ne kadar oldu? 2022 yılı Ocak itibariyle özel ve kamu bankaları personel maaşları son yapılan zamlardan sonra netleşmeye başladı. Bizde bu yazımızda Halkbank müdür, gişe memuru, müşteri temsilcisi, özel güvenlik, şoför, temizlik personeli maaşlarını kaleme alacağız. 

Türkiye’de Ziraat Bankasından sonra kurulan Kamu Sermayeli Mevduat Bankalarından birisi olan Halkbank yurtiçi ve yurtdışında bulunan şubeleri ile ülke ekonomisine büyük katkıları olan sektörün öncü bankalarından birisidir. Halkbank’ın ülkemize katkısını sadece ekonomik boyutta ele almak haksızlık olacaktır. Halkbank ülke genelinde bulunan şubelerinde istihdam ettiği personel sayısı, personellerine sunmuş olduğumu maddi ve sosyal imkanlar ile büyük bir istihdam kapısı haline gelmiştir. 

Banka personel maaşları ile ilgili yaptığımız araştırmalar neticesinde Halkbank bünyesinde istihdam ettiği çalışanlarına en fazla maaş ve özlük hakları sunan bankların başında geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Halkbank 2022 yılı itibariyle personellerine en fazla zam yapan banlardan birisi olmuştur. Bize konuyu daha fazla uzatmadan binlerce vatandaşımızın araştırdığı Halkbank personel maaşlarına, zam oranlarına, özlük haklarına ve güncel iş ilanlarına geçiyoruz. 

Önemli Not: Halkbank personel maaşlarını en doğru ve net rakamlarla kaleme alarak değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık. Daha önce Halkbank bünyesinde çalışmış veya hali hazırda çalışan personellerin yorumları bizim için çok önemlidir. Eklemek istediğiniz tüm detayları yorum bölümünden bizimle paylaşmanızı önemle rica ederiz. 

2022 Halkbank Personel Maaşlarına Ne Kadar Zam Yaptı? 

Halkbank personel maaşlarına 2022 yılı ocak ayı itibariyle ne kadar zam yapıldı? 2022 yılı Ocak ayı itibariyle açıklanan yüksek enflasyon rakamları sonrasında asgari ücret ve memur maaşlarına önemli ölçüde zam yapıldı. Açıklanan zam oranları sonrasında Kamu ve özel sektör banka maaşları netleşmeye başladı. Halkbank çalışanları ise maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merakla beklerken Halkbank Yönetimi ve Öz Finans-İş Sendikası arasında imzalan toplu iş sözleşmesi sonrasında Halkbank personel maaşlarına %35 oranında zam yapıldı.

Halkbank Personel Maaşları 2022

Halkbank Görev Tazminatı 2022

Halkbank görev tazminatları ne kadar? Kamu Bankaları arasında daha önce sadece Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası kendi bünyesinde istihdam ettiği personellerine görev tazminatı ödemesi yapmaktaydı. Fakat yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı Halkbank Yönetim Kurulu tarafından alınan karar ile Halkbank çalışanlarına da görev tazminatı ödenmesi yapılması kararlaştırılmıştır.

Peki Halkbank Görev Tazminatları Ne Kadar Oldu?

Halkbank görev tazminatları illere göre farklılık göstermekte olup 2022 yılı Ocak ayı itibariyle en yüksek görev tazminatı İstanbul il sınırları içinde çalışanlar için 2.500 TL olmuştur.

2022 Halkbank Mesai Ücreti: 52 TL

2022 Halkbank Günlük Yemek Ücreti: 50 TL

Diğer İlgili Maaş Yazılarımız

Halkbank Gişe Memuru Maaşları 2022 

Halkbank şubelerinde çalışan gişe memuru maaşları yapılan toplu iş sözleşmesi ile 2022 yılı ilk altı ay için 6.000 TL den başlamaktadır. Fakat Halkbank gişe memuru maaşları yukarda belirtiğimiz gibi eş, çocuk ve görev yaptığı illere göre farklılık göstermektedir. Son yapılan zamlardan sonra Halkbank gişe memuru maaşları 6.000 TL ile 8.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Ayrıca Halkbank gişe memuru maaşlarına ek olarak ikramiye (Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında aylık brüt ücreti tutarında ikramiye), pirim, mesai ücreti, yemek ücreti, yabancı dil tazminatı gibi bazı özel ekonomik ve sosyal haklarda sunmaktadır. 

Halkbank Özel Güvenlik Maaşları 2022 

Halkbank özel güvenlik maaşları en fazla aranan ve merak edilen konularında başında gelmektedir. Bizde yazımızın bu bölümünde Halkbank özel güvenlik maaşlarına ve özlük haklarına yer vereceğiz. Halkbank kamu sermayeli mevduat bankaları arasında en fazla tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Elbette ki bunun belli başları sebepleri arasında personel maaşları ve özlük hakları gelmektedir. 

Halkbank bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girmek için başvuru yapan binlerce aday doğal olarak ne kadar maaş alacaklarını merek etmektedirler. Değerli adaylar Halkbank özel güvenlik olarak çalışılacak en iyi bir kaç bankadan birisidir. Peki neden? Halkbank özel güvenlik görevlilerini kendi bünyesinde istihdam ettiği için diğer tüm banka personelleriyle aynı özlük haklarına sahiptirler. 

2022 yılı Ocak ayı itibariyle Halkbank ve Öz Finans-İş Sendikası arasında imzalan sözleşme sonucunda Halkbank özel güvenlik maaşları 6.000 TL seviyesine yükselmiştir. Halkbank özel güvenlik maaşlarına ek olarak yılda 4 tam maaş ikramiye, mesai ücreti, yemek ücreti, gibi bazı özel ekonomik ve sosyal haklarda sunmaktadır.

Halkbank Şoför Maaşları 2022

Halkbank kendi bünyesinde çok sayıda şoför istihdam etmektedir. Sizde iyi şartlarda şoförlük mesleğimi yapabileceğim iyi şartlarda bir işim olsun diyorsanız Halkbank şoför iş ilanlarını kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Halkbank şoför iş ilanlarına başvuru yapan veya böyle bir düşüncesi olan adayların en fazla merak ettiği iki husus var. Bunlardan ilki ne kadar maaş alacakları diğeri ise çalışma saatleridir.

Halkbank bünyesinde şoför olarak çalışan maaşları da yapılan son zamlardan sonra ciddi oranda artış göstermiştir. Öyle ki 2021 yılında 3.500 – 4.000 TL arasında olan şoför maaşları 2022 yılı itibariyle 6.000 TL seviyesine yükselmiştir. Halkbank bünyesinde çalışan şoförlerde diğer personeller gibi maaşlarına ek olarak yılda 4 tam maaş ikramiye, mesai ücreti, yemek ücreti, sağlık yardımı, çocuk zammı, evlilik, doğum ve afet yardımı gibi bazı ek ödemelerde yapılmaktadır.

Halkbank Müdür Maaşları 2022

Halkbank şube ve bölge müdürü maaşları ne kadar oldu? Yazımızın bu bölümünde son olarak müdür maşlarına yer verecek olup, ardından personel çalışma saatlerine ve özlük haklarına geçeceğiz. Banka şube müdürleri en fazla yetkiye ve sorumluluğa sahip kişilerdir. Tabi ki bu durum doğal olarak müdür maaşlarına etki etmektedir. Halkbank şube müdürü maaşları yapılan son zamlardan sonra 2022 yılı Ocak ayı itibariyle 13.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

2022 Halkbank Personel Maaşları Tablosu

Kadro Dağılımı 2022 Ocak Maaşları 2022 Temmuz Maaşları
Halkbank Şube Müdürü 13.000 TL – 20.000 TL  
Halkbank Gişe Memuru 6.000 TL – 8.500 TL  
Halkbank Özel Güvenlik 5.500 TL – 6.000 TL  
Halkbank Şoför Maaşları 6.000 TL – 6. 500 TL  
Halkbank Temizlik Personeli 4.500 TL – 5.000 TL  

Halkbank Açılış Kapanış Saatleri 2022

Halkbank çalışma saatleri covid 19 salgını nedeniyle değişti. Türkiye genelinde 1.018 den fazla şubesi ile milyonlarca vatandaşa hizmet veren Halkbank şubeleri covid 19 salgını sonrasında diğer tüm kurumlar gibi gerek personellerinin, gerek hizmet verdiği vatandaşların sağlığını gözetmek amacıyla açılış, kapanış saatlerinde değişiklik yapmıştır. Yapılan bu değişiklikten sonra milyonlarca vatandaş doğal olarak Halkbank açılış kapanış saatlerini araştırmaya başladı. Bizde yazımızın bu bölümünde Halkbank açılış, kapanış saatlerine yer vereceğiz.

2022 yılında covid 19 vakalarında düşüş gözlenmesi ve aşılanma oranında bir hayli artış olması üzerine Temmuz ayı itibariyle kamu kurumlarında kademeli normalleşme başladı. Normalleşme sonrasında covid 19 salgını öncesindeki gibi 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle Halkbank şubeleri hafta içi sabah 09:00 – 12:30, öğlen 13:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlamıştır.

Halkbank Cumartesi – Pazar Açık mı?

Halkbank açılış kapanış saatleri konusuna değinmişken binlerce vatandaşımızın araştırdığı merak ettiği konulardan birisi olan hafta sonu yani Cumartesi, Pazar günleri Halkbank şubeleri açık mı sorusuna yanıt vermeden yazımızı sonlandırmak istemedik. Değerli okurlarımız Halkbank şubeleri tıpkı diğer Banka şubeleri gibi sadece hafta içi hizmet vermektedirler.

Halkbank Açılış Kapanış Saatleri 2022

Halkbank Sabah Açılış Saati Öğlen Kapanış-Açılış Saati Akşam Kapanış Saati
Pazartesi 09:00 12:30 – 13:30 17:00
Salı 09:00 12:30 – 13:30 17:00
Çarşamba 09:00 12:30 – 13:30 17:00
Perşembe 09:00 12:30 – 13:30 17:00
Cuma 09:00 12:30 – 13:30 17:00
Cumartesi Kapalı Kapalı Kapalı
Pazar Kapalı Kapalı Kapalı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.