Halkbank Personel Alımı 2022 İş Başvuru Formu

Halkbank Personel Alımı 2022 İş Başvuru Formu
31.10.2022
0
A+
A-

Halkbank genel müdürlük ve farklı illerde bulanan şubeleri bünyesinde istihdam etmek üzere yedi (7) farklı kadroda toplamda 1.375 personel alımı yapılacağını duyurdu. Binlerce bankacı adayının büyük bir heyecanla beklediği Halkbank personel alımı ilanı resmi olarak yayınlandı.

Halkbank Personel Alımı 2022

Halkbank tarafından yayınlanan ilanda genel müdürlük ve farklı illerde bulunan şubeler bünyesinde istihdam edilmek üzere Müfettiş Yardımcısı, İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı, BT Müfettiş Yardımcısı, BT İç Kontrolör Yardımcısı ve Servis Görevlisi pozisyonlarında toplamda 1.375 erkek/kadın personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Halkbank Personel Alımı 2022

Halkbank personel alımı ilanına başvuru yapacak adayların en fazla merak ettiği konular arasında yer alan başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, başvuru şekli, başvuru formu, başvuru tarihleri, sınav tarihi, sınav konuları gibi tüm detaylar haberimizin devamında.

Halkbank Hangi Kadrolarda Kaç Personel Alımı Yapacak?

 • Servis Görevlisi (1000 Kişi)
 • Uzman Yardımcısı (300 Kişi)
 • Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı (7 Kişi)
 • Bilgi Teknolojileri İç Kontrolör Yardımcısı (5 Kişi)
 • Müfettiş Yardımcısı (28 Kişi)
 • İç Kontrolör Yardımcısı (35 Kişi)

Halkbank Hangi İllerde Personel Alımı Yapacak?

 • Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı (İstanbul 7 Kişi)
 • Bilgi Teknolojileri İç Kontrolör Yardımcısı (İstanbul 5 Kişi)
 • Servis Görevlisi (81 İl)
 • Müfettiş Yardımcısı (İstanbul 28 Kişi)
 • İç Kontrolör Yardımcısı (Adana, Antalya, Bolu, Bursa, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Tekirdağ, Trabzon 35 Kişi)

Halkbank Personel Alımı 2022 İş Başvuru Şartları Neler?

Halkbank personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan şartları her pozisyon için farklılık göstermekte olup, servis görevlisi başvuru şartları yazımızın bu bölümünde diğer pozisyonlar için aranan başvuru şartları yazımızın en sonunda link olarak yer almaktadır.

Servis Görevlisi Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,
 • Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından, bilişim alanında işlenen suçlardan hükümlü bulunmamak,
 • Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
 • 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,
 • Başvuru için Tablo-1’de belirtilen il ve illere bağlı ilçelerde ikamet etmek zorunludur. Adaylar Mernis’ten teyit edilen ikamet iline başvuru yapmış sayılacaktır. İkamet ili Tablo-1’de yer almayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Üniversitelerin/yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-2’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,
 • Tablo-2’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak; Veya Tablo-2’de belirtilen bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olmak,
 • Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 31.12.2023 tarihine kadar tecilli olmak (Yazılı sınav gününe kadar askerlik hizmetini tamamlayacak olan adaylar ile bedelli askerlik başvurusunda bulunmuş ve celp dönem tarihi kesinleşmiş adayların başvuruları kabul edilebilecektir.)
 • Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak,
 • Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,

Şartlarının tamamının sağlanması gerekmektedir.

Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları, sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınavları kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmazlar, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile ilişikleri derhal kesilir.

Servis Görevlisi Yazılı Sınav Tarihi ve Adresi

Halkbank servis görevlisi alımı için; Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde 03 Aralık 2022  tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da sınav yapılacaktır.

Halkbank Personel Alımı 2022

Müfettiş Yardımcısı ve İç Kontrolör Yazılı Sınav Tarihi ve Adresi

Halkbank Müfettiş Yarımcısı ve İç Kontrolör alımı için; Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde 03 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da sınav yapılacaktır.

Halkbank Personel Alımı 2022

Müfettiş Yardımcısı, İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı Sınav Tarihi ve Adresi

Halkbank Müfettiş Yardımcısı, İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı alımı için; Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde 03 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da sınav yapılacaktır.

Halkbank Personel Alımı 2022

Halkbank Personel Maaşları 2002 Ne Kadar?

Halkbank personel alımı ilanına başvuru yapan adayların en fazla merak ettiği ve araştırdığı konulardan bir diğeri ise personel maaşlarıdır. Bizde bu konuyu detaylı bir bir şekilde kaleme aldık. Değerli adaylar Halkbank personel maaşları çok detaylı ve uzun bir konu olduğu için farklı bir başlık altında kaleme alamın çok daha faydalı olacağını düşünerek yeni bir konuya yer verdik.

Halkbank Personel Maaşları 2022 yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Halkbank Personel Alımı 2022 Başvuru Şekli

Halkbank personel alımı için başvurular 27 Ekim 2022 Perşembe – 13 Kasım 2022 Pazar günü saat 23.59’a kadar İstanbul Üniversitesi’nin https://halkbank.istanbul.edu.tr internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.

“Sınav Başvuru Formu” aday tarafından eksiksiz olarak doldurulacak ve son 6 ay içerisinde çekilmiş JPEG formatında vesikalık fotoğraf sınav başvuru formuna eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan veya belirtilen özellikleri taşımayan fotoğrafla yapılan başvurular ile şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylardan, başvuru bedeli olarak 330 TL tahsil edilecektir. Sınav hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tahsil edilecek bedel, https://halkbank.istanbul.edu.tr web sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile yatırılacaktır. Başvurusunu tamamlayan ancak sınava girmeyen adayların yatırdıkları ücretler iade edilmeyecektir

Halkbank Mülakat Tarihi ve Adresi

Halkbank personel alımı için yapılan yazılı sınavda başarı sıralamasına giren adaylar mülakata davet edilecektir. Mülakat tarihi, saati, yeri ve adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler https://halkbank.istanbul.edu.tr internet adresi üzerinden ilan edilen sınav sonuç belgesinde belirtilecektir.

Diğer Tüm Başvuru Şartları İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.