Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları 2022 – Maaş Tablosu ve Güncel Net Rakamlar

Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları 2022 – Maaş Tablosu ve Güncel Net Rakamlar
11.06.2022
0
A+
A-

Elektrik Elektronik mühendisi maaşları ne kadar oldu? Son zamanların en gözde mesleklerinden birisi olan Elektrik Elektronik mühendisi maaşları binlerce öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. Bizde bu yazımızda kamu, özel sektör, yurtdışı Elektrik Elektronik mühendisi maaşlarını siz değerli okurlarımız için kaleme alacağız.

Ülkemizde ve Dünya genelinde hizmet veren birçok şirket sürekli değişen teknolojik gelişmelere uyum sağlamak ve daha iyisini yapmak adına yenilikçi teknolojik projelerini hayata geçirmeye başladılar. Dünya genelinde zaten var olan teknoloji yarışı covid 19 salı sonrası inanılmaz bir boyuta gelmiştir. Salgın sonrası Dünya çapında hizmet veren yüzlerce şirket müşterilerine ulaşmak ve daha iyi hizmet ardına bir yenilikçi teknolojik adımlar atmışlardır. Yaşanan gelişmeler sonrasında Elektrik Elektronik mühendisi ihtiyacını önemli oranda artırmıştır. 2018 yılında sektörel bazda Elektrik Elektronik mühendisi ihtiyaç oranı %10’ken, 2022 yılı yılında bu oran %40 seviyesine ulaşmıştır.

Elektrik Elektronik mühendislerine duyulan ihtiyaç doğal olarak maaşlara da önemli ölçü de etki etmiştir. Elektrik Elektronik maaşları ile ilgili yaptığımız araştırmalar sonucunda şunu çok net söyleyebiliriz ki Dünya genelinde en fazla maaş alan mesleklerin başında Elektrik Elektronik mühendisi maaşları gelmektedir. Konuyu daha fazla uzatmadan Türkiye’de ve İngiltere’de, Almanya’da ve Amerika’da Elektrik Elektronik mühendisi maaşlarına geçmek istiyoruz.

Kamuda Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları 2022

Elektrik Elektronik mühendisi maaşlarını araştıran bir çok kişi tarafından kamu bünyesinde mi yoksa özel sektör demi çalışmak mantıklı sorusuna cevap aramaktadır. Değerli okurlarımız bu durum birazda sizlerin belirlemiş olduğu hedeflere, kariyer planlarınıza bağlıdır. Fakat şu kadarını söyleyebiliriz ki kamu bünyesinde çalışan Elektrik Elektronik mühendisleri 2022 yılı itibariyle hatırı sayılır rakamlarda maaş almaktadırlar.

Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları 2022

2022 yılı Ocak ayı itibariyle memur maaşlarına yapılan %36,08 zam sonrasında Devlet kurumlarında çalışan Elektrik Elektronik mühendisi maaşları 12.000 TL‘den başlamaktadır. Fakat Elektrik Elektronik mühendisi maaşları derece, kıdem ve yabancı dil bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşlara ek olarak ikramiye, aile yardımı, yol ücreti, yemek ücreti gibi ödemelerde yapılmaktadır. 2022 yılı itibariyle kamu da görev yapan Elektrik Elektronik mühendisi maaşları 12.000 – 25.000 TL arasına değişiklik göstermektedir.

Özel Sektör Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları 2022

Özel sektör Elektrik Elektronik maaşları konusu binlerce mühendis adayı tarafından araştırılan ve merak edilen konuların başında gelmektedir. Değerli okurlarımız yazımızın ilk bölümünde de belirttiğimiz gibi hızla gelişen teknoloji ile birlikte Dünya genelinde hizmet veren bir çok firma Elektrik Elektronik mühendisi sıkıntısı çekmeye başlamıştır. Bu durumda doğal olarak Elektrik Elektronik maaşlarına doğrudan etki etmiştir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları 2022

Ülkemizde hizmet veren Dünya çapında isim yapmış çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmalar bünyesinde çalışan Elektrik Elektronik maaşları da farklılık göstermektedir. Özel sektörde Elektrik Elektronik mühendisi maaşları tecrübe ve yabancı dil bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. 2022 yılı itibariyle özel sektör Elektrik Elektronik mühendisi maaşları 10.000 – 30.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Diğer İlgili İlanlar

Almanya’da Yazılım Mühendisi Maaşları 2022

Almanya’da Elektrik Elektronik mühendisi maaşları ülkemizde olduğu gibi tecrübe ve yabancı dil bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Avrupa ülkeleri arasında nitelikli insan gücüne en fazla ihtiyaç duyan ülkelerin başında Almanya gelmektedir. Öyle ki hemen hemen her yıl Almanya binlerce işçi alımı yapacak haberlerine denk gelmekteyiz. Yaşlanan nüfusu nedeniyle tüm sektörlerde personel sıkıntısı çeken Almanya bu nedenle en fazla maaş imkanı sunan ülkelerden birisi olmuştur.

Almanya’da Elektrik Elektronik mühendisi olarak çalışmak isteyenler çok rahatlıkla bu ülkede iş bulabilirler. Almanya’ya işçi olarak gitmek diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha kolay oluğunu söyleyebiliriz. Almanya iş ilanları siteleri üzerinden iş başvurusu yaparak veya bu sitelerde Detaylı bir CV oluşturmanız durumuna birçok firmadan davet alma ihtimaliniz çok yüksektir.

Almanya’da Elektrik Elektronik mühendisi maaşları ülkemizde ki gibi aylık olarak değil yıllık olarak hesaplanmaktadır. 2022 yılı itibariyle Almanya’da çalıştığınız firmaya ve tecrübenize göre yazılım Elektrik Elektronik mühendisi maaşları yıllık 45.000 € – 80.000 € aralığında değişmektedir.

Amerika’da Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları 2022

Yazımızın son bölümde Amerika’da Elektrik Elektronik mühendisi maaşlarına yer vereceğiz. Değerli okurlarımız Yurtdışı Elektrik Elektronik mühendisi maaşlarını araştırırken edindiğimiz bilgiler neticesinde Elektrik Elektronik mühendisliği alanında en fazla maaş alabileceğiniz ülkenin Amerika olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Dünyanın en büyük teknoloji firmalarına sahip olan Amerika maaş konusunda da tüm ülkeleri geride bırakmıştır.

Amerika’da Elektrik Elektronik mühendisi maaşlarının yüksek olmasının nedenleri arasında sosyal medya şirketlerinin olduğunu tahmin etmekteyiz. Öyle ki Apple, Microsoft, Intel, Dell, HP, Amazon, AMD, Bose, IBM, Nvidia, Sandisk, Seegate, Viewsonic, Western Digital, Qualcomm, Alienware, Beats By Dre gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin merkezi ofislerinin bulunduğu ülke Amerika’dır. Adı geçen teknoloji şirketleri bünyelerinde binlerce Elektrik Elektronik mühendisi istihdam etmektedir. Bu da Elektrik Elektronik mühendisi ihtiyacını fazlasıyla artırmaktadır.

Elektrik Elektronik mühendisi olarak çok rahatlıkla iş bulabileceğiniz ülkeler arasında Amerika’da yer almaktadır. Amerika’da Elektrik Elektronik mühendisi olarak çalışmak isteyen adaylar ise ne kadar maaş alabileceklerini araştırmaktadırlar. Değerli okurlarımız yazımızın ilk bölümde de belirttiğimiz gibi Elektrik Elektronik olarak en fazla maaş alabileceğiniz ülke Amerika’dır. 2022 yılı itibariyle Amerika’da Elektrik Elektronik mühendisi maaşları 90.000 – 163.000 $ aralığında değişmektedir.

Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları Tablosu

Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları OcakTemmuz
Devlette Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları      12.000 – 25.000 TL14.000 – 30.000 TL
Özel Sektör Elektrik Elektronik Maaşları10.000 – 20.000 TL
Almanya Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları     45.000 € – 80.000 € (Yıllık)
Amerika’da Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları80.000 – 153.000 $ (Yıllık)
Fransa Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları4.000 – 50.000 € (Yıllık)
İngiltere Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları35.000 – 45.000 £ (Yıllık)
Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları Tablosu
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.