Defacto Personel Maaşları 2022 – Çalışma Şartları ve İş Başvuru Formu

Defacto Personel Maaşları 2022 – Çalışma Şartları ve İş Başvuru Formu
09.04.2022
0
A+
A-

Defacto personel maaşları ne kadar oldu? 2022 yılı Ocak ayı itibariyle asgari ücrete yapılan yüzde 50.54 lük zam sonrasında özel sektör bünyesinde çalışan personel maaşlarında 1.500 TL civarında bir artış gerçekleşmiştir. Son yapılan zamlar sonrasında Koton bünyesinde çalışan maaşları da bu doğrultuda ciddi oranlarda artış göstermiştir. Daha önceki yazılarımızda farklı mağaza personel maaşlarına yer vermiştik. Bu yazımızda binlerce kişi tarafından merak edilen Defacto personel maaşlarına, personel çalışma saatlerine, iş ilanlarına, iş başvuru formuna ve iş başvuru şartlarına yazımızın içeriğinde detaylıca yer verdik.

Türkiye’nin en büyük giyim mağazalarından birisi olan Defacto mağaza zincirine özellikle düşük ve orta kesim diye tabir edilen bütçe grubu tarafından büyük ilgi gösterilmektedir. Türkiye’nin en büyük bir kaç giyim mağazalarından birisi olma ünvanını taşıyan Defacto binlerce kişiye iş imkanı sağlayarak istihdam konusunda da ülkemizde önemli bir yere sahiptir

. Türkiye’de 300’den fazla mağazasıyla hizmet vermekte olan Defacto müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve işlerin aksaması için sürekli olarak personel alımı için iş ilanları yayınlamaktadır. Defacto tam zamanlı ve part time olarak iki farklı şekilde çalışma imkanı sunmaktadır. Yazımızın bundan sonraki bölümünde Defacto personel maaşlarına yer vereceğiz.

Defacto Maaşları 2022 Ne Kadar?

Defacto bünyesinde çalışmak isteyen, iş başvuru yapan adaylar tarafından en fazla merak edilen ve internet üzerinden araştırılan konuların başında doğal olarak personel maaşları gelmektedir. Bizde yazımızın bu bölümünde Defacto bünyesinde çalışan kasiyer, tezgahtar, part time, mağaza müdürü, bölge müdürü maaşlarına yer vereceğiz.

Defacto Personel Maaşları 2022

2022 yılı 1 Temmuz itibariyle asgari ücrete yapılan zam yüzde 30 oranında zam sonrasında Koton bünyesinde çalışan personel maaşlarında 1.250 TL civarında bir artış gerçekleşmiştir. Defacto bünyesinde çalışan maaşları asgari ücret üzerinden belirlenmekte olup, personelin pozisyonuna göre maaş miktarı değişiklik göstermektedir. Yapılan son zamların ardından Defacto personel maaşları 5.500 TL den başlamakta olup, maaşlara ek olarak yemek kartı ve prim gibi bazı ek ödemelerde yapılmaktadır.

Diğer İlgili Maaş Yazılarımız

Defacto Kasiyer Maaşları 2022

Defacto iş ilanlarına başvuru yapan veya yapacak olan adayların en fazla merak ettiği ve araştırdığı konularında başında kasiyer maaşları yer almaktadır. Defacto bünyesinde full time çalışan kasiyer maaşları 2022 yılı ocak ayında 4.253 – 4.800 TL arasında olup, 2022 yılı temmuz ayı itibariyle asgari ücrete yapılan zam sonrasında 5.500 – 6.500 TL seviyesine yükselmiştir. Belirtmiş olduğumuz 5.500 – 6.500 TL net maaş olup, yemek kartı + mesai ücretleri + prim ödemeleri dahil değildir.

Defacto Reyon Görevlisi Maaşları 2022

Defacto bünyesinde full time çalışan reyon görevlisi olarak çalışan maaşları da kasiyer maaşları gibi asgari ücret üzerinde baz alınmakta olup, 2022 yılı ocak ayında 4.253 – 4.800 TL arasında olan maaşlar, 2022 yılı temmuz ayı itibariyle asgari ücrete yapılan zam sonrasında 5.500 – 6.500 TL seviyesine yükselmiştir. Belirtmiş olduğumuz 5.500 – 6.500 TL net maaş olup, yemek kartı + mesai ücretleri + prim ödemeleri dahil değildir.

Defacto Part Time Maaşları 2022

Defacto diğer mağazalar gibi bünyesinde full time ve part time şeklinde çalışma imkanı sunmaktadır. Firma bünyesinde çok sayıda part time çalışan istihdam etmektedir. Sizde iyi şartlarda part time bir işim olsun diyorsanız Defacto part time iş ilanlarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Defacto part time iş ilanlarına başvuru yapan veya böyle bir düşüncesi olan adayların en fazla merak ettiği iki husus var. Bunlardan ilki part time çalışan maaşları, diğeri ise part time çalışma saatleridir.

Defacto bünyesine çalışan part time çalışan maaşları da yapılan son zamlardan sonra ciddi oranda artış göstermiştir. Öyle ki 2022 yılı ocak ayında 3.000 – 3.500 TL arasında olan part time çalışan maaşları 2022 yılı itibariyle 4.000 – 4.500 TL seviyesine yükselmiştir. Part time olarak çalışanlarda yemek kartı ve prim gibi haklara sahiptir.

Defacto Müdür Maaşları 2022

Defacto bünyesinde çalışan depo sevkiyat müdürü, mağaza müdürleri yaptıkları iş ve aldıkları sorumluluklardan doyalı diğer çalışanlara nazaran maaşları daha yüksektir. 2022 yılı itibariyle asgari ücrete yapılan zam oranında firmalar bünyesindeki yönetim kadrosundaki personel maaşları da önemli ölçüde artış göstermiştir. Buna göre yapılan son zamlardan sonra Defacto mağaza müdürü maaşları: 7.000 – 8.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kadro Dağılımı2022 Maaşları
Defacto Kasiyer Maaşları5.500 – 6.500 TL
Defacto Reyon Görevlisi Maaşları5.500 – 6.500 TL
Defacto Part Time Maaşları4.000 – 4.500 TL
Koton Mağaza Müdürü Maaşları7.000 – 8.500 TL
Defacto Maaşları 2022 Tablosu

Defacto Çalışma Şartları 2022

Defacto bünyesine çalışmak isteyen veya böyle bir düşüncesi olan adayların en fazla merak ettiği ve araştırdığı diğer bir konu ise çalışma şartlarıdır. yazımızın ilk bölümünde bahsettiğimiz gibi Defacto bünyesinde full time ve part time olmak üzere iki farklı şekilde çalışma imkanı sunmaktadır. Defacto bünyesinde çalışan personeller bağlı oldukları müdürlerinin belirmemiş olduğu vardiya sistemine gere çalışmaktadırlar. Personelin talebine göre izin ve çalışma saatlerinde uygun görülmesi durumunda değişiklik yapılabilmektedir.

Defacto Full Time Çalışma Saatleri 2022

Defacto mağaza personeli iki vardiya esasına göre çalışmaktadırlar. Defacto mağazalarında full time iş başı yapan personeller haftada günlük 8.5 saat üzerinden altı (6) gün çalışıp, bir (1) gün izin yapmaktadırlar. Ayrıca günlük 1 saat yemek ve çay molası verilmektedir. Bir yıl sonunda ise 14+2 gün yıllık izin kullanma hakkına sahip olurlar. Defacto haftalık çalışma saatleri ve izin günleri (şift) mazağa müdürü tarafından hazırlanmaktadır.

Defacto mağazaları hafta içi, hafta sonu fark etmeksizin 09.00 – 22.00 saatleri arsında hizmet vermektedir. AVM içerisinde bulunan mağazalar ise 10.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 • Defacto Sabah Vardiyası Çalışma Saatleri: 08:30 – 16:30
 • Defacto Öğlen Vardiyası Çalışma Saatleri: 13:30 – 22:00

Defacto Part Time Çalışma Saatleri 2022

Yazımın ilk bölümünde de belirttiğimiz gibi Defacto bünyesinde 2 farklı şekilde çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bunlardan ikincisi olan part time çalışma şeklidir. Defacto bünyesinde part time olarak işe başlayanlar sorumlu oldukları müdürlerinin belirlediği vardiya saatlerine göre haftada dört (4) gün, otuz (30) saat çalışmaktadırlar. Mağazaların yoğunluğuna göre çalışma saatlerinde değişiklik olabilmektedir. Belirtilen saatin üzerine çıkılması durumunda ek ücret ödenmektedir.

2022 Güncel Defacto İş İlanları

Defacto Türkiye genelinde bulunan mağazaları bünyesinde istihdam etmek üzere full time ve part time çalışma arkadaşları aramaktadır. Türkiye genelinde ve Dünyanın bir çok ülkesinde yüzlerce mağazası bulunan bir Türk markası olan Defacto ülkemiz için önemli bir istihdam kapısı haline gelmiştir.

2022 yılı itibariyle Defacto farklı illerde bulunan mevcut şubeleri ve yeni açılan şubeleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu tecrübeli, tecrübesiz farklı kadrolarda çok sayıda erkek/kadın personel alımı için iş ilanları yayınlamıştır. Sizde Defacto bünyesinde çalışmayı düşünüyorsanız yazımızın devamında yer alan iş başvuru formunu doldurarak ilk adımınızı atabilirsiniz.

Defacto Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapıyor?

Defacto farklı il ve ilçelerde bulunan mağazaları bünyesinde istihdam etmek üzere on beş (15) farklı karoda personel alımı için yüz yemiş (170) civarında iş ilanları yayınlamış durumdadır.

 • İnsan Kaynakları İş Ortağı
 • Mağaza Müdürü
 • Müşteri Danışmanı
 • Part Time Satış Danışmanı
 • Spor Eğitmeni
 • Kıdemli Sistem Uzmanı
 • Part Time Müşteri Danışmanı
 • Avukat
 • Akademi ve Yetenek Gelişimi Jn. Uzman
 • Teknik İşler Müdürü
 • Engelli Personel

Defacto İş Başvuru Şartları

Defacto iş ilanlarına başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları arasında ilk göze çarpan mezuniyet şartıdır. Başvuru şartları her ne kadar kadrolara göre değişiklik gösterse de başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

Satış Danışmanı Başvuru Şartları

 • En az lise mezunu olmak,
 • Mağazacılık dinamikleri tam bana göre diyorsan,
 • Müşteri memnuniyeti için güçlü iletişimine güveniyorsan,
 • Enerjinin ekip ruhu ve çalışmasındaki önemine inanıyorsan,
 • Modayı konsept ürünlerle buluşturmak seni de heyecanlandırıyorsa.

Mağaza Müdürü Başvuru Şartları

 • Mağaza Müdürü için; Perakende Mağazacılık alanında en az 2 yıl Mağaza Yöneticiliği yapmış olmak,
 • Lisans mezunu olmak,
 • Mağazacılığı bir yaşam tarzı olarak benimsemiş,
 • İnsan ilişkileri güçlü olan, takım çalışmasına yatkın,
 • Öğrenmeye ve gelişime açık,
 • İşini takip ve sonuçlandırma konusunda başarılı,
 • Kişisel bakımına özen gösteren,
 • Ekip kurma ve yönlendirme becerisi yüksek,
 • Yüksek hedefler doğrultusunda çalışabilecek,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak.
 • İyi derecede İngilizce biliyor olmak,

Defacto İş Başvuru Formu

Defacto iş ilanlarına başvuru yapmak için bir kaç farklı alternatif (adres) bulunmaktadır. Peki Defacto iş ilanlarına başvuru nasıl yapılır? İş başvuru formu doldurulurken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Değerli adaylar Defacto iş ilanları İŞKUR ve kendi resmi sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Biz tüm bu adreslere kolayca ulaşmanız için gerekli linklere yazımızın devamında yer vereceğiz.

Fakat Başvuru adreslerine geçmeden önce sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak. Defacto iş başvuru formu doldururken sizden istenilen bilgileri doğru ve kesiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Defacto her ne kadar tecrübeli ve tecrübesiz personel alımı yapsa da her kurumda olduğu gibi tecrübeli adaylar ilk tercih sebebi olmaktadır. Sizde başvuru formunu doldururken iş tecrübelerinize mutlaka detaylıca yer verin.

Defacto İş Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.