Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2022 İş Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2022 İş Başvuru Formu
10.07.2022
0
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketleri bünyesinde her yıl farklı dönemlerde ihtiyaç duyular kadrolarda personel alımı için İŞKUR üzerinden iş ilanları yayınlanmaktadır. 2022 yılına girdiğimiz ilk günlerden itibaren Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden birisi olan BİNTED bünyesinde çok sayıda en az lise mezunu olma şartı ile BİKO üzerinden tecrübeli, tecrübesiz personel alımı için iş ilanları yayınladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi BİNTED en son İŞKUR resmi sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanında en az lise mezunu adaylar arasından cankurtaran pozisyonunda yirmi beş (25) işçi, personel alımı yapacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanında başvuru şartları her pozisyon için farklılık göstermekte olup, adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, iş başvuru formu, iş başvuru şekli ve tarihleri gibi tüm detaylar haberimizin devamında

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2022 İş Başvuru Şartları Neler?

Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımı için yazımızın ilk bölümünde de yer verdiğimiz gibi başvuru yapılacak her pozisyon için farklı başvuru şartları aranmaktadır. Bir kaç kadro için aranan başvuru şartlarına bu bölümde yer vermiş olup, tüm başvuru şartlarına yazımızın en son bölümünde yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cankurtaran Başvuru Şartları Neler?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 28.04.2018 tarihi resmi gazetede yayımlanan, il özel idareleri ve Belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların üyesi olduğu mahalli idari birliklerinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmetlerin gördürülmesine ilişkin usul ve esasların 4. maddesindeki şartları taşıyor olmak ve her hangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emekliliğe hak kazanmamış olmak veya emekli olmamak ve bu durumların tamamını taşıdığını belgelemek,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • En az ilkokul mezunu olmak,
 • Türkiye Sualtı Federasyonundan alınmış; 2022 yılında geçerliliği bulunan gümüş cankurtaran belgesine sahip olmak,
 • İyi derecede yüzme bilmek, 
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak suretiyle askerlikle ilişiği bulunmamak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel veya bedensel sağlık sorunları olmamak,
 • Bursa’da ikamet eden ve Bursa’ya bağlı 17 ilçede çalışma engeli bulunmayan,
 • Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlardan, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişe karşı suçlardan mahkum olmamak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Neler?

 • Fotoğraflı özgeçmiş formu,
 • Mezuniyet belgesi, 
 • Gümüş cankurtaran belgesi,

Başvurunuzu içeren e-postanın konu kısmına bu formun ”BAŞVURU BİLGİLERİ” bölümünde yer alan ”MESLEK ADININ” yazılması rica olunur,

6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca başvurular kayır altına alınacaktır. Kişiler verilerin iş bu ilan kapsamında değerlendirilmek üzere saklanmasına onay veren adaylar e-posta yolu ile başvuru yapabilirler.

Diğer İlgili Yazılarımız

Bursa Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bursa Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu doldurulurken kesinlikle yukarıda yer alan kurallara dikkat edilmesi büyük önem arz etektedir. Başvuru şartlarını taşıyan adayların, 07/09/2022 – 11/09/2022 tarihleri arasında biko@bursabiko.com e-posta adresine yukarıda yer verdiğimiz şekilde başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2022

Yorumlar

 1. Engin Kınık dedi ki:

  İş destirmek istiyorum