Akbank Maaşları 2022 – Güncel Net Rakamlar

Akbank personel maaşları ne kadar oldu? Akbank gişe memuru maaşları , Akbank müdür maaşları, Akbank özel güvenlik maaşları, Akbank temizlik personeli maaşları, Akbank çalışma saatleri, Akbank iş ilanları ve iş başvuru formu yazımızın devamında yer almaktadır.

Akbank Maaşları 2022 – Güncel Net Rakamlar
25.06.2022
0
A+
A-

Akbank personel maaşları ne kadar oldu? 2022 yılı Ocak itibariyle özel ve kamu bankaları personel maaşları son yapılan zamlardan sonra netleşmeye başladı. Bizde bu yazımızda Akbank müdür, gişe memuru, müşteri temsilcisi, özel güvenlik, şoför, temizlik personeli maaşlarını ve personel alımı ilanlarına, iş başvuru şartlarına ve iş başvuru formuna yer vereceğiz.

Türkiye’nin ilk yabancı sermayeli mevduat bankalarından birisi olan Akbank yurtiçi ve yurtdışında bulunan şubeleri ile ülke ekonomisine büyük katkıları olan sektörün öncü bankalarından birisidir. Akbank’ın ülkemize katkısını sadece ekonomik boyutta ele almak haksızlık olacaktır. Akbank ülke genelinde bulunan şubelerinde istihdam ettiği personel sayısı, personellerine sunmuş olduğumu maddi ve sosyal imkanlar ile büyük bir istihdam kapısı haline gelmiştir.

Akbank Personel Maaşları 2022

Banka personel maaşları ile ilgili yaptığımız araştırmalar neticesinde Akbank bünyesinde istihdam ettiği çalışanlarına en fazla maaş ve özlük hakları sunan bankların başında geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Akbank 2022 yılı itibariyle personellerine en fazla zam yapan banlardan birisi olmuştur. Bize konuyu daha fazla uzatmadan binlerce vatandaşımızın araştırdığı Akbank personel maaşlarına, zam oranlarına, özlük haklarına ve güncel iş ilanlarına geçiyoruz.

Önemli Not: Akbank personel maaşlarını en doğru ve net rakamlarla kaleme alarak değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık. Yazının devamında yer alan rakamlar resmi rakamlar olmamakla birlikte ortalama banka personel maaşlarından yola çıkılarak hazırlanmıştır. Daha önce Akbank bünyesinde çalışmış veya hali hazırda çalışan personellerin yorumları bizim için çok önemlidir. Eklemek istediğiniz tüm detayları yorum bölümünden bizimle paylaşmanızı önemle rica ederiz.

2022 Akbank Personel Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapıldı?

Akbank personel maaşlarına 2022 yılı ocak ayı itibariyle ne kadar zam yapıldı? 2022 yılı Ocak ayı itibariyle açıklanan yüksek enflasyon rakamları sonrasında asgari ücret ve memur maaşlarına önemli ölçüde zam yapıldı. Açıklanan zam oranları sonrasında Kamu ve özel sektör banka maaşları netleşmeye başladı. Akbank çalışanları ise maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merakla beklerken önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı Akbank yönetimi personellerinin bu durumdan daha fazla etkilenmemesi adına yıl sonu yapılacak olan zamlı maaş ödemelerini dört (4) ay öne çektiğini duyurdu.

Yapılan bu açıklama Akbank çalışanları arasında sevinçle karşılandı. Peki Akbank çalışan maaşlarına ne kadar zam yapıldı? Fakat yüksek enflasyon nedeniyle Akbank yönetimi yıl içinde ikinci kez zam kararı aldı. Akbank 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle personel maaşlarına %25 oranında ek zam yapılacağını açıkladı.

2022 Akbank Personel Maaşları Ne Kadar Oldu?

Akbank personel maaşları yapılan toplu iş sözleşmesi ile birlikte önemli ölçüde artış göstermiş olup, en düşük personel maaşı 6.000 TL civarına yükselmiştir. Akbank personel maaşları pozisyonlara ve çalışılan yıla göre değişiklik göstermektedir. Akbank bünyesinde çalışan personellerine maaşlarına ek olarak pirim, ikramiye, mesai ücreti, yemek ücreti gibi bazı özel ekonomik ve sosyal haklarda sunmaktadır.

2022 Akbank Mesai Ücreti: 52 TL

2022 Akbank Günlük Yemek Ücreti: 40 TL

Akbank Gişe Memuru Maaşları 2022

Akbank şubelerinde çalışan gişe memuru maaşları yapılan toplu iş sözleşmesi ile 2022 yılı ilk altı ay için 6.000 TL den başlamaktadır. Fakat Akbank gişe memuru maaşları yukarda belirtiğimiz gibi eş, çocuk ve görev yaptığı illere göre farklılık göstermektedir. Son yapılan zamlardan sonra Akbank gişe memuru maaşları 6.000 TL ile 7.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ayrıca Akbank gişe memuru maaşlarına ek olarak pirim, ikramiye, mesai ücreti, yemek ücreti gibi bazı özel ekonomik ve sosyal haklarda sunmaktadır.

Akbank Güvenlik Maaşları 2022

Akbank özel güvenlik maaşları en fazla aranan ve merak edilen konularında başında gelmektedir. Bizde yazımızın bu bölümünde Akbank özel güvenlik maaşlarına ve özlük haklarına yer vereceğiz. Akbank özel sermayeli mevduat bankaları arasında en fazla tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Elbette ki bunun belli başları sebepleri arasında personel maaşları ve özlük hakları gelmektedir.

Akbank bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girmek için başvuru yapan binlerce aday doğal olarak ne kadar maaş alacaklarını merek etmektedirler. Değerli adaylar Akbank özel güvenlik olarak çalışılacak en iyi bir kaç bankadan birisidir. Peki neden? Akbank özel güvenlik görevlilerini kendi bünyesinde istihdam ettiği için diğer tüm banka personelleriyle aynı özlük haklarına sahiptirler.

2022 yılı Temmuz ayı itibariyle Akbank yönetimi tarafından açıklanan %25 oranında yapılacak zam ile Akbank özel güvenlik maaşları 5.500 TL – 6.000 TL seviyesine yükselmiştir. Akbank özel güvenlik maaşlarına ek olarak mesai ücreti, yemek ücreti, sağlık yardımı, çocuk zammı gibi bazı özel ekonomik ve sosyal haklarda sunmaktadır.

Akbank Şoför Maaşları 2022

Akbank kendi bünyesinde çok sayıda şoför istihdam etmektedir. Sizde iyi şartlarda şoförlük mesleğimi yapabileceğim iyi şartlarda bir işim olsun diyorsanız Akbank şoför iş ilanlarını kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Akbank şoför iş ilanlarına başvuru yapan veya böyle bir düşüncesi olan adayların en fazla merak ettiği iki husus var. Bunlardan ilki ne kadar maaş alacakları diğeri ise çalışma saatleridir.

Akbank bünyesinde şoför olarak çalışan maaşları da yapılan son zamlardan sonra ciddi oranda artış göstermiştir. Öyle ki 2021 yılında 3.500 – 4.000 TL arasında olan şoför maaşları 2022 yılı itibariyle 5.500 – 6.000 TL seviyesine yükselmiştir. Akbank bünyesinde çalışan şoförlerde diğer personeller gibi maaşlarına ek olarak mesai ücreti, yemek ücreti, sağlık yardımı, çocuk zammı gibi bazı ek ödemelerde yapılmaktadır.

Akbank Müdür Maaşları 2022

Akbank şube müdürü maaşları ne kadar oldu? Yazımızın bu bölümünde son olarak müdür maşlarına yer verecek olup, ardından personel çalışma saatlerine ve özlük haklarına geçeceğiz. Banka şube müdürleri en fazla yetkiye ve sorumluluğa sahip kişilerdir. Tabi ki bu durum doğal olarak müdür maaşlarına etki etmektedir. Akbank şube müdürü maaşları yapılan son zamlardan sonra 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle 14.000 TL ile 17.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Akbank personel maaşları 2022 Tablosu

Kadro DağılımıTemmuz 2022
Akbank Müdür Maaşı14.000 TL – 17.000 TL
Akbank Gişe Memuru Maaşı6.500 TL – 7.500 TL
Akbank Özel Güvenlik Maaşı5.500 TL – 6.000 TL
Akbank Şoför Maaşı5.500 – 7.000 TL
Akbank Temizlik Personeli Maaşı4.500 – 5.000 TL
Akbank personel maaşları 2022 Tablosu

Akbank Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Akbank hangi pozisyonlarda personel alımı yapıyor? Akbank iş ilanlarına başvuru nasıl yapılır? Akbank iş başvuru şartları neler? Akbank iş başvuru formu nasıl doldurulur? Değerli okurlarımız yazımızın bu bölümünde merak edilen tüm bu soruların cevaplarına yer vereceğiz. Akbank Türkiye’nin en fazla şube ve personel sayısına sahip yabancı sermayeli bankalarından birisidir. Her geçen gün hizmet ağını önemli ölçüde artıran Akbank 2022 yılı itibariyle yedi yüz yetmiş (770) şube, 12.000 personel sayısına ulaşmıştır.

Akbank Personel Alımı 2022

Akbank kendi resmi sitesi üzerinden üzerinden yayınlamış olduğu iş ilanlarında farklı il ve ilçelerde bulunan şubeleri bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Akbank Kariyer sayfası üzerinden öğrenci, yeni mezun ve profesyonel adayların başvuru yapabileceği 168’den fazla güncel iş ilanları yayınlamıştır.

Akbank bünyesinde istihdam ettiği ve yeni işe başlayacak adaylara uzaktan, hibrit ve ofisten çalışma seçenekleri de sunmaktadır. Akbank iş ilanlarına başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları kadro dağılımına göre değişiklik göstermekte olup, adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

Akbank Kadro Dağılımı ve İş Başvuru Şartları 2022

Akbank kariyer sayfası üzerinden üzerinden yayınlamış olduğu iş ilanlarında farklı il ve ilçelerde bulunan şubeleri bünyesinde istihdam etmek üzere deneyimli yazılım uzmanı, veri bilişimcisi, iç kontrol analitik raporlama uzmanı, proje finansman yöneticisi/yardımcısı, nakit ve işlem yöneticisi gibi daha onlarca farklı pozisyonda personel alımı için iş ilanları yayınlamıştır.

Nakit ve İşlem Yöneticisi Başvuru Şartları neler?

  • En az 2 yıl Nakit İşlem deneyimi olmak,
  • SEGEM sertifikasına sahip olmak,
  • Lisans mezunu olmak.

KOBİ Dinamik Saha Satış Yönetici Yrd. Başvuru Şartları Neler?

  • Tercihen İktisat, İşletme, Bankacılık vb. bölümlerden mezun olmak,
  • Tercihen ticari ürünlerin pazarlaması konusunda üye işyeri, bayi ağı yönetimi ya da bankacılık geçmişine sahip olmak,
  • Seyahat engeli olmamak.

Görev yapılacak iller: Adana, Antalya, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Şanlıurfa, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Bursa, Ankara, Kayseri, Eskişehir, Konya, Trabzon, Samsun, Gaziantep, İzmir, Balıkesir, Manisa, Çanakkale, Muğla, Denizli

Değişim Yönetimi Yöneticisi Başvuru Şartları Neler?

  • Tercihen finans (özellikle bankacılık) sektöründe ve yönetim danışmanlığı alanında veya değişim yönetimi çalışmalarında en az 2 yıl tecrübeye sahip olmak,
  • Proje planlama, organizasyon, uygulama ve izleme aşamalarında rol alabilecek,
  • öneri oluşturma, problem çözme, karar verme ve çıkarım yapabilme becerilerine sahip olmak,
  • Üst yönetim bilgilendirilmesinde kullanılacak proje sunumlarını beklenen yüksek kalitede oluşturabilecek Sözlü ve yazılı iletişim alanlarında iyi derecede İngilizce biliyor olmak.

Akbank Personel Alımı 2022 İş Başvuru Başvuru Formu

Akbank personel alımı için kendi resmi sitesi ve farklı kariyer siteleri üzerinden çok sayıda iş ilanları yayınlamıştır. Akbank iş ilanlarına başvurular kariyer siteleri üzerinden yapılmakta olup, başvuru yapacak adayların bu kariyer sitelerine öncelikle üye olmaları ardından siste üzerinde detaylı özgeçmiş (CV) doldurarak iş ilanlarına başvuru yapabilirler.

Akbank İş Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Akbank Çalışma Saatleri 2022

Akbank çalışma saatleri covid 19 salgını nedeniyle değişti. Türkiye genelinde 1.359 dan fazla şubesi ile milyonlarca vatandaşa hizmet veren Akbank şubeleri covid 19 salgını sonrasında diğer tüm kurumlar gibi gerek personellerinin, gerek hizmet verdiği vatandaşların sağlığını gözetmek amacıyla açılış, kapanış saatlerinde değişiklik yapmıştır. Yapılan bu değişiklikten sonra milyonlarca vatandaş doğal olarak Akbank açılış kapanış saatlerini araştırmaya başladı. Bizde yazımızın bu bölümünde Akbank açılış, kapanış saatlerine yer vereceğiz.

2022 yılında covid 19 vakalarında düşüş gözlenmesi ve aşılanma oranında bir hayli artış olması üzerine Temmuz ayı itibariyle kamu kurumlarında kademeli normalleşme başladı. Normalleşme sonrasında covid 19 salgını öncesindeki gibi 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle Akbank şubeleri hafta içi sabah 09:00 – 12:30, öğlen 13:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlamıştır.

Akbank Cumartesi – Pazar Açık mı?

Akbank açılış kapanış saatleri konusuna değinmişken binlerce vatandaşımızın araştırdığı merak ettiği konulardan birisi olan hafta sonu yani Cumartesi, Pazar günleri Akbank şubeleri açık mı sorusuna yanıt vermeden yazımızı sonlandırmak istemedik. Değerli okurlarımız Akbank şubeleri tıpkı diğer Banka şubeleri gibi sadece hafta içi hizmet vermekte olup, Cumartesi, Pazar günleri kapalıdır.

AkbankSabah Açılış SaatiÖğlen Kapanış – Açılış SaatleriAkşam Kapanış Saati
Pazartesi09:0012:30 – 13:3017:00
Salı09:0012:30 – 13:3017:00
Çarşamba09:0012:30 – 13:3017:00
Perşembe09:0012:30 – 13:3017:00
Cuma09:0012:30 – 13:3017:00
CumartesiKapalıKapalıKapalı
PazarKapalıKapalıKapalı
Akbank Çalışma Saatleri 2022
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.